Zakładanie trawników


Roślinami zajmujemy się profesjonalnie już od ponad 20 lat. Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza pozwalają nam spełniać marzenia klientów o zielonymi i zadbanym ogrodzie. Zakładanie trawników oraz nasadzanie drzew i krzewów to nasza specjalność. Razem z architektami krajobrazu, leśnikami, ogrodnikami oraz przedstawicielami świata nauki należymy do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew, którego misją jest rozpowszechnianie informacji na temat ochrony i pielęgnacji roślin na terenie całego kraju.

Dlaczego warto zlecić nam zakładanie trawników?

„Firma sprawdza się jako rzetelny wykonawca, realizujący powierzone zadania fachowo i bez zastrzeżeń, co czyni ją solidnym partnerem” - to opinia burmistrza Józefowa, który zlecił nam pielęgnację terenów zielonych. Nie jest to odosobniona ocena naszych działań. W naszym portfolio mamy dziesiątki udanych realizacji. Jesteśmy dumni z tego, że w Otwocku oraz okolicach Warszawy, gdzie działamy na co dzień, możemy spotkać wiele przykładów gęstej, soczyście zielonej murawy, która jest efektem naszej pracy.

Na czym polega zakładanie trawników?

Zakładanie trawników to skomplikowany i wieloetapowy proces, który udało nam się opanować do perfekcji. Zanim przystąpimy do wysiewu nasion lub rozkładania rolki trawy, badamy dokładnie miejsce oraz podłoże. W zależności od rodzaju gleby oraz stopnia nasłonecznienia dobieramy najodpowiedniejszy rodzaj murawy. Dokładamy starań, żeby darń tworzyła piękny wizualny efekt. Dlatego w trakcie zakładania nowego trawnika działamy w przemyślany i skrupulatny sposób. Wierzymy, że to najlepszy droga do uzyskania pięknego zieleńca.

Piękna murawa i co dalej?

Idealnie zagospodarowany teren zielony nie obędzie się bez nasadzeń drzew oraz krzewów. Kluczem do sukcesu jest tutaj przemyślany dobór roślin, które będą się dobrze czuły w danym miejscu oraz które wpasują się w otaczający krajobraz. Samo nasadzenie drzew i krzewów wymaga jednak namysłu – trzeba się zastanowić, gdzie zagwarantujemy im najlepsze warunki do wzrostu. Musimy uwzględnić rodzaj gleby występujący na danym terenie, warunki pogodowe oraz ustalić gęstość samych nasadzeń. Na życzenie klientów będziemy też doglądać nasadzone wcześniej drzewa i krzewy. Szczególną wagę przywiązujemy do naturalnego wyglądu koron i statyki roślin.

Decydując się na nasze usługi klienci mogą mieć pewność, że założony przez nas trawnik wraz z drzewami i krzewami, będą cieszyć oko przez lata.